Podcast o magii

Podcast Ezoteryczny

Zastanawiające jest, że na naszym rodzimym rynku tak mało jest podcastów o magii, czy okultyzmie. A przecież ezoteryka to taki wdzięczny temat. Mimo tak ogromnego zainteresowania tematem, wartościowych treści na polskiej stronie internetu jest jak na lekarstwo. Z rzeczy, które mogę Wam rzetelnie polecić będą to chociażby rozmowy Natalii z Instagrama “Z Magicznej Biblioteczki”, czy też wywiady Igi z Instagrama @Idzyz__.  Nie są to co prawda jedyne źródła, ale jak wspomniałem: nie mamy ich zbyt wiele. Postanowiłem to zmienić!

Założyłem podcast o ezoteryce!

I oto wjeżdzam cały na biało w świat nagrywania swojego głosu, siedząc w piżamie w zabałaganionym pokoju.

Już od dawna czułem, że jest to forma komunikacji, której chciałbym spróbować. Jak wiecie z mojego opisu, moje zainteresowania ezoteryczne są dość szerokie. Od magii ludowej, przez dywinacje z kart tarota, na średniowiecznych grymuarach kończąc. Postanowiłem więc, że zbiorę chociaż część swojej wiedzy w jedno miejsce. Mój podcast ezoteryczny to niejako odzwieciedlenie tego bloga, jednak w znacznie bardziej humorystycznej formie. Chce na nim dzielić się historiami z mojego ezoterycznego życia, opowieściami z zakresu tako, “jakie to kiedyś były w tej branży czasy”, oraz informacjami o tym, co najbardziej w ezoświecie mi się podoba, a z czym zaciekle próbuję walczyć.

Chcę, aby był to jeden z tych podcastów, przy których możesz odpocząć, pośmiać się, ale i zastanowić nad tym, jak ezoteryka w Polsce wygląda i co możemy zrobić, aby było lepiej.

Podcastu możesz posłuchać na Spotify, Apple Podcast, Google Podcast, oraz na YouTube. W przyszłości mogą pojawić się inne serwisy, także zapraszam Cię do śledzenia mojego rozwoju 🙂

Mój podcast dopiero się zaczyna. W najbliższych tygodniach przybliżę Ci moje początki, jako tarocisty, opowiem: jak to wszystko się w ogóle zaczęło, oraz odpowiem na kilka często zadawanych mi pytań. Mam już jak widzisz trochę pomysłów na przyszłość. Jeśli interesujesz się ezoteryką – zaobserwuj mój podcast. Jeśli zaś chcesz, abym poruszył na nim dany temat – daj znać w komentarzu! Podziel się swoją opinią i twórz “Podcast ezoteryczny” ze mną 🙂

Podobne wpisy

4 komentarze

  1. Jeżeli chodzi o jakieś kolejne wpisy/podscasty, to może wypowiesz się kiedyś na temat religii katolickiej, której elementy łączą się z hoodoo lub z grimuarami. Ja za bardzo nadal nie wiem jak sobie to ułożyć w głowie, po doświadczeniach takiego typowo katolickiego domu z przeszłości, wiadomo z tymi najgorszymi stereotypowymi elementami. Jak sobie pomyślę o pójściu do kościoła czy modlitwie, to mi się zaraz włącza sprzeciw, że w jakiś sposób wspieram instytucję, która robi też sporo złego, dyskryminuje ludzi i namawia czasami wprost do nienawiści. Wiadomo, że księża to nadal zwykli ludzie z różnymi wadami, ale np. średnio wyobrażam sobie pójście do spowiedzi, co przy niektórych rytuałach z grimów jest wymagane. Nie wiem czy to też nie będzie trochę hipokryzja. Mam wrażenie, że praca z konkretnymi siłami jakby zakłada pewien rodzaj pobożności i moralności, co kojarzy mi się z niezbyt pozytywnymi naukami kościoła, który skupia się bardziej na umartwianiu za życia. Jestem ciekawa jak na to patrzysz.

    1. Cześć! Tak – jest to jeden z kolejnych tematów, które będę poruszał. Na pewno będę chciał osobno wypowiedzieć się pisemnie na blogu na temat magii, a chrześcijaństwa, oraz w formie podcastu na temat historii hoodoo i tego, jak znalazły się tam elementy judeochrześcijańskie. Sam wychodzę jednak z założenia, że Kościół to instytucja (tak jak to napisałaś), a wiara i Bóg nie muszą iść z nią w parze gdy mowa o magii 😀 Dzięki za komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *